Аналітика

Аналітика

Юридичний треш. Влада не заборонила собі зустрічі з олігархами

27 вересня 2021

Закон про олігархів зобов’язує вище керівництво країни, політиків та чиновників інформувати про зустрічі з олігархами. 

Цей інструмент влада назвала ледь не головним у процесі деолігархізації. Мовляв, про зустріч треба повідомити не пізніше наступного дня і внести декларацією на сайті РНБО. Якщо не внести, то наступає дисциплінарна відповідальність. 

Аналітика

Від олігархії до автократії

22 вересня 2021

Останнім часом влада "розігрівалася", шукаючи способи й інструменти для фіксації та підсилення впливу в країні. 

Лише за останній місяць Офіс Президента отримав контроль над МВС, разом із судовою мафією загальмував судову реформу, заблокував призначення на керівника САП, законодавство про процедуру призначення керівника НАБУ.

Але кульмінацією стала вчорашня кристалізація коаліції "узурпації" – "Слуга Народу", групи "Довіра" та "За майбутнє" . Тобто Офіс, Коломойський та гроші. 

Справедливість
Аналітика
Проєкти

Справедливість та безпека. Концепція реформування системи правосуддя

Україна витрачає на судову систему непомірні кошти. У порівнянні з країнами ЄС Україна платить більше. Українці вже тривалий час віддають судовій владі все необхідне і платять високу ціну, аби вона справді була незалежною та відповідальною. Однак посилені гарантії незалежності, високі зарплати та пенсії, нове процесуальне законодавство не стало запорукою ефективного правосуддя.
Справедливість
Аналітика

Якою має бути справжня реформа системи правосуддя

26 травня 2021

Для більшості українських громадян судова система не має нічого спільного зі справедливістю, а правоохоронна — з безпекою та захистом прав людини

Колонка написана у співавторстві із співзасновниками Центру національної стійкості та розвитку: екс-секретарем РНБО та колишнім міністром фінансів Олександром Данилюком, а також екс-міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним

Безпека
Аналітика

Путін підвищує ставки: наша відповідь

8 квітня 2021

Путін підвищує ставки. Він робитиме це і далі, цілком передбачувано. Більше того, в нього немає іншого виходу, його маневр дуже звужено, однак це не обіцяє нам нічого хорошого.

По-перше, Кремль готується торгуватися з новою адміністрацією США, він вже почав це робити, але основні події попереду.

У цій торгівлі Путін не може дозволити собі виглядати слабким, це руйнує його імідж як "сильного президента" і Росії як "рівної" США.