Безпека
Новини
5 листопада 2021

Через енергетичну кризу в Україні починають віяльні відключення світла

Мешканців Київської та Хмельницької областей попередили: з 17 листопада через день вимикатимуть світло з 10 ранку до 6 вечора. Оголошення вже розвісили на домівках. Це наслідок провальної політики влади щодо енергетики, а віддуватись за це будуть звичайні українці – їм просто відрубатимуть світло. 

Це достатньо відома практика ще з 90-х років, коли світло по всій країні відключали на декілька годин. Про це знає старше покоління і дуже не хотілось би, щоб дізналась наша молодь. 

«Мені як громадянину вкрай хотілося б почути доповідь президента, де б він пояснив, чому Україна не придбала газ влітку, коли він був дешевий та доступний. Чому Україна скотилася до того, щоб купляти електрику в Лукашенка та РФ, і хто буде за це відповідати? Та який у нас план дій, щоб пережити зиму та не добити економіку. Санкції РНБО проти погоди вочевидь не допоможуть», – коментує ситуацію співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Олександр Данилюк. 

Які можуть бути наслідки? По-перше, всі промислові підприємства зупиняться, потім зобов’язання за контрактами на постачання будуть зірвані, а малий та середній бізнес вимушений буде хоч якось отримувати енергію, щоб працювати та годувати працівників, і піде «на уклін» до чиновників.

Треба якомога гучніше говорити про ці проблеми, бо поки що влада робить усе, аби її не критикували і не робили винною. Коли людям відрубатимуть світло (особливо взимку), це, звісно, буде романтично, але апокаліптично.