Державне управління
Відео
4 листопада 2021

Данилюк: «На українських кордонах організували корупційні оборудки, з водіїв фур збивають гроші»

На українських кордонах організували корупційну схему та наживаються на водіях фур. З них вимагають гроші за пришвидшений прохід через пункти пропуску. З одного далекобійника можуть «збити» до 9000 гривень. 

Про те, як влаштовані черги на кордоні зі Словаччиною, співзасновники Центру національної стійкості та розвитку Олександр Данилюк, Павло Клімкін та Руслан Рябошапка пересвідчились на власні очі. Водії фур фактично оселяються на кордоні, можуть там місяцями стояти. А під Новий рік ситуація лише погіршиться. Уявіть, лише банальна перевірка документів триває до 24 годин, і це тоді, коли в цивілізованих країнах вже запровадили автоматизацію митного контролю, яка не тільки в рази пришвидшує процесс, а й виключає корупційні ризики. Така система сама сприяє корупції – дав у кишеню та не стоїш у черзі, проїжджаєш через «особливі місця». 

На пункті пропуску відсутня елементарна інфраструктура для водіїв, нема де сходити в туалет, майже нічого не працює, окрім корупційної схеми. Цікавим фактом щодо корупції на кордоні з нами поділились далекобійники та скинули відео сутичок на пункті пропуску.
 

«Ситуація катастрофічна. Цікаво те, що прикордонники неохоче відповідають на питання про черги, відмовчуються або кажуть стандартне «не бачили та не чули». Звісно, бо змінювати цю систему немає сенсу – пропадають можливості для корупційних оборудок. Поки що єдина реформа митниці – це санкції РНБО проти контрабандистів, які, до речі, прекрасно обходять такі черги. Реальність показує, що це дуже далеко від боротьби з корупцією, а ще далі – від людей», – каже співзасновник Центру Олександр Данилюк. 

Коротке резюме поїздки Центру та трьох співзасновників - Олександра Данилюка, Руслана Рябошапки та Павла Клімкіна дивіться за посиланням.