Безпека
Аналітика
25 листопада 2021

Клімкін: «Ми відповімо американськими «Стінгерами», якщо Путін атакуватиме»

США готує нам нову військову допомогу та черговий пакет санкцій проти РФ щодо «Північного потоку – 2». Це нова оборонна летальна зброя, в яку будуть входити не тільки «Джавеліни», морські аналоги «Джавелінів», а й «Стінгери». А це дуже ефективна зброя на випадки десантування російських військ на нашій території.

«Але головне для нас – США разом із нашими партнерами працюють не після того, як на нас Путін нападе, а й активно «до», кажучи, що якщо Путін буде просуватись вперед і перейде «червоні лінії», то буде жорстка реакція. Ми маємо відігравати головну роль – будувати спільну стратегію і пакет стримувань», – про це заявив співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін.

 

Також Міністерство оборони США думає над тим, аби відправити в Україну обладнання, яке передбачалось для Афганістану, наприклад, гелікоптери Мі-17. Оскільки з серпня США вийшли з Афганістану, то це озброєння ще не «прилаштували».

Відправка «Стінгерів» та гелікоптерів може бути розцінена Росією як серйозна ескалація конфлікту, проте Путін і так стягує війська на наші кордони й проводить неабияку активність розвідки та спецназу. Все це свідчить про те, що Кремль підвищує ставки та готовий нападати.