Безпека
Аналітика
27 жовтня 2021

Клімкін: «Путін готовий піти далі на Донбасі, тож ми повинні готуватись»

Війна на Донбасі триває більше, ніж Друга світова. І, незважаючи на позитивні кроки НАТО стосовно України, все ж таки ще жодна конференція та міжнародна зустріч не допомогли нам перемогти. А дії РФ говорять про те, що Путін готовий йти далі. Саме тому зараз слушний час разом із міжнародними партнерами побудувати потенціал для відповіді агресору. 

«Ми повинні першочергово взяти по-максимуму від наших міжнародних партнерів – разом із ними побудувати наш військовий потенціал. Нам ніхто не допоможе і не принесе мир на долоньці, поки ми самі не збудуємо систему захисту. Нам треба перейти на стандарти НАТО у військовому озброєнні та разом з іншими країнами налагодити виробництво ракет. Ми повинні побудувати власний флот та більше говорити про безпеку в Чорному морі, де, правду кажучи, повинно домінувати НАТО, а не РФ, як це відбулось з Азовським морем. Ми не можемо втратити ще й це море», – сказав співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін у прямому ефірі на UA: Перший. 

Якщо ми покажемо Заходу, що самі готові себе захищати, то це збільшить довіру до нас, ми будемо мати серйозний вигляд – як країна, що дбає про себе, а не постійно просить допомоги та женеться за статусами.