Державне управління
25 січня 2022

Клімкін: «В Європі малі та середні ФОПи – основа економіки, а ми їх тиснемо»

Сьогодні під Верховною Радою протест ФОПів переріс у масштабні сутички з поліцією. Протестні акції тривають вже рік, а влада все ніяк не знайде з підприємцями спільної мови і робить навпаки – тисне на них.
Відсутність діалогу, небажання налагоджувати контакт між сторонами призводять до ще більшого напруження, а рішення, на жаль, поки що немає.

З цього приводу у прямому ефірі на Ukrlive обурився співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін та акцентував на тому, що коли ми обрали європейський вектор розвитку і хочемо жити по-європейськи, то це означає, що й платити ми повинні по-європейськи цивілізовано. 

«В Європі, до якої ми прагнемо, основа економіки – мале і середнє підприємництво. Я завжди вважав, що таким людям, які працюють на себе, які креативні, з клепкою в голові, треба допомагати. У нас в Україні навпаки їх тиснуть. Тому коли відбувається загострення зовнішньої політики, там треба бути жорсткішими, а коли ми тиснемо на ФОПів у невизначеній ситуації в економіці – це сумна історія для мене», – стверджує Клімкін. 

Влада, каже Клімкін, відірвана від реальності, не підтримує підприємців, ба більше – навіть не намагається розпочати з ними діалог, натомість створює несприятливу систему оподаткування та тиску. І бійки, які сьогодні відбулись під Верховною Радою, лише підтверджують це. 

«Я двома руками за те, щоб у нас було по-людськи. В Європі нема такого, як у нас, що в ресторанах ми платимо два чеки: за алкоголь і страви; якщо хочете купити сувенірчик – теж через касу. Багато моїх друзів, які мають ФОП, готові видавати чеки, але з нормальною системою підтримки, а не довбанням», – підсумовує Клімкін.