Справедливість
Новини
Фото
12 березня 2021

Public talk з послом Куртом Волкером: від олігархії до здорової конкуренції

11 березня Центр національної стійкості та розвитку спільно з Європейською бізнес асоціацією провів зустріч зі спеціальним представником Державного департаменту США в Україні (2017-2019) Куртом Волкером.  

Обговорювали деолігархізацію, боротьбу з корупцією, перспективи україно-американських відносин та багато іншого.

«Україна має бути заможною країною. Якщо ви подивитесь на розмір її території, сільське господарство, промисловість, природні ресурси, людський капітал і таланти в Україні — вона, безумовно, повинна бути успішною країною»

«Корупція в Україні є великою проблемою, але, на мій погляд, вона є лише симптомом більшої проблеми. І більшою проблемою є політична та економічна структура, де занадто мала кількість людей володіє занадто великою кількістю ресурсів, що надає їм величезну економічну владу» — прокоментував ситуацію в Україні Курт Волкер.

Під час розмови також торкнулися питань санкцій проти Коломойського та націоналізації Приватбанку.

«Приватбанк був розграбований на мільярди доларів. Очікується, що Україна залишиться на шляху націоналізації банку, утримавши його від виплати компенсацій або повернення попереднім власникам та проведе ретельне розслідування того, що насправді сталося» — зазначив він.

Також дипломат поділився досвідом того, як США долали проблему олігархів та монополій понад 100 років тому, і дав поради, як вирішити цю проблему Україні сьогодні.

«Що ми зробили в Сполучених Штатах — це впровадили антимонопольне законодавство. Ми встановили обмеження на розмір капіталу, який може контролювати будь-який бізнес, суб'єкт господарювання або фізична особа.  Таким чином ми змусили їх продати частину активи, розділити їх бізнес-імперії. 

Ми не забрали у них гроші, ми сказали — «продайте», «почніть діяти за законом», «ви збережете свої активи». І ці люди стали найбільшими благодійниками у США. Це — Карнегі, Меллон, Рокфеллер, Морган.

Щось подібне має відбутися і в Україні. Вам потрібно зосередитися на антимонопольному законодавстві, визначити відповідні обмеження, дати людям час на продаж майна. Нехай вони збережуть свої капітали та реінвестують в інші сфери. Якщо це станеться, це створить у тих самих бізнесменів попит на верховенство права. Тому що для захисту економічних інтересів та бізнесу, який в них залишиться, їм буде потрібно верховенство права» — наголосив посол Волкер. 

Дякуємо нашому другу і другу всієї України Курту Волкеру за те, що прийняв запрошення Центру долучитися до цієї змістовної та важливої дискусії. Вдячні нашим партнерам з Європейської бізнес асоціації і всім, хто був з нами оффлайн і онлайн.
 

Пов'язані проєкти
Справедливість
Аналітика
Проєкти

Справедливість та безпека. Концепція реформування системи правосуддя

Україна витрачає на судову систему непомірні кошти. У порівнянні з країнами ЄС Україна платить більше. Українці вже тривалий час віддають судовій владі все необхідне і платять високу ціну, аби вона справді була незалежною та відповідальною. Однак посилені гарантії незалежності, високі зарплати та пенсії, нове процесуальне законодавство не стало запорукою ефективного правосуддя.