Новини
23 лютого 2021

Руслан Рябошапка став лауреатом премії Державного департаменту США в сфері боротьби з корупцією

Державний секретар США Ентоні Блінкен  повідомив про вручення співзасновнику Центру національної стійкості та розвитку, генеральному прокурору України у 2019-2020 роках, Руслану Рябошапці започаткованої урядом США премії Державного департаменту в сфері боротьби з корупцієюю (International Anticorruption Champions Award — англ.)

"Вітаємо колишнього Генпрокурора Руслана Рябошапку, одного з 12 лауреатів премії Державного департаменту з боротьби з корупцією. Очолений ним процес переатестації прокурорів мав довготривалий вплив, та, за підтримки українського уряду, був доведений до кінця його наступником", — зазначило посольство України у США у своєму твіті.

Рябошапка отримав нагороду разом із 12-ма іншими особами з Албанії, Еквадору, Мікронезії, Гватемали, Гвінеї, Індії, Іраку, Киргизької Республіки, Лівії, Філіппін, та Сьєра-Леоне.

"В усьому світі, корупція загрожує безпеці та стабільності, заважає економічному зростанню, підриває демократію та права людини, знищує довіру громадськості до державних інституцій, сприяє міжнародній злочинності, та спустошує державні та приватні ресурси. Адміністрація Байдена визнає, що досягнути успіху у боротьбі із цими проблемами можна лише у співпраці із відданими партнерами, включно із хоробрими особами, які борються із корупцією та країнами, які працюють над втіленням своїх зобов'язань щодо міжнародних антикорупційних стандартів. Через це, я оголошую нову Премію Державного департаменту з боротьби з корупцією, яка вшановує осіб, які невтомно працювати, попри складності, щоб захистити прозорість, подолати корупцію, та гарантувати підзвітність у їх власни країнах", - йдеться у заяві Блінкена.

Державний секретар США наголосив, що лауреати премії надихають уряд Сполучених Штатів. У заяві також наголошується на ролі США у антикорупційних зусиллях у світі.

"Ми переможемо корупцію втілюючи ефективні реформи, які відповідають міжнародним зобов'язанням щодо боротьби із корупцією; будуючи прозорі, підзвітні інститути; та підтримуючи громадян, журналістів, та організації громадянського суспільства, щоб допомогти подолати цю глобальну загрозу безпеці та демократі", — йдеться у заяві.