Державне управління
Заяви
8 листопада 2021

Центр національної стійкості та розвитку вимагає заветувати закон, який дозволяє нелегально фінансувати партії

Ми, співзасновники Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін, Олександр Данилюк та Руслан Рябошапка, закликаємо Президента України Володимира Зеленського не підписувати та повернути до парламенту Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про політичні партії в Україні» щодо удосконалення правового регулювання фінансування діяльності політичних партій».

Минулого року влада, прикриваючись пандемією COVID-19, ухвалила закон, який дав можливість приховувати від українців джерела, з яких фінансуються політичні партії, та розміри такого фінансування.

Закон, ухвалений 2 листопада 2021 року, продовжує цю практику, а отже, і надалі дає можливість корупційним шляхом фінансувати партії та впливати на політику в Україні у непрозорий спосіб. Крім того, новий Закон приховує від українців, яким чином політичні партії витрачають кошти, що спрямовуються з державного бюджету на утримання партій та проведення ними своєї діяльності. 

Лише за два останні роки платники податків профінансували діяльність політичних партій майже на 1,5 млрд грн. Проте новий Закон позбавляє можливості українців знати, на що партії витратили бюджетні кошти: на законну діяльність чи на «конверти» своїм депутатам.

У зв’язку з цим ми закликаємо Президента України Володимира Зеленського продемонструвати справжність намірів щодо деолігархізації, зокрема через усунення можливості фінансування олігархами політичних сил, та застосувати право вето до Закону, повернувши його до парламенту для усунення корупціогенних норм.

Крім того, ми пропонуємо Володимиру Зеленському врахувати й інші пропозиції Центру національної стійкості та розвитку щодо реальної боротьби з політичною корупцією, які ми надали Президентові України як частину нашої Дорожньої карти з деолігархізації.

Олександр Данилюк,

Павло Клімкін,

Руслан Рябошапка