Безпека
Відео
Заяви
12 квітня 2021

Центр національної стійкості та розвитку закликає президента посилити переговори з міжнародними партнерами

Українській владі на тлі російської агресії необхідно активізувати роботу з західними партнерами, залучаючи всіх лідерів G7. Ситуація, коли події в Україні обговорюють без України, є неприйнятною.

Про це у відеоблозі заявили співзасновники Центру національної стійкості та розвитку Олександр Данилюк, Павло Клімкін і Руслан Рябошапка.

Вони згадали, як два роки тому кандидат у президенти Володимир Зеленський зустрічався в Парижі з президентом Франції Емманюелем Макроном. Новий візит проходитиме за тою самою тематикою: ситуація на Донбасі, судова реформа і боротьба з корупцією.

«За ці роки нічого не змінилося, хіба в гіршу сторону. Йдеться не лише про ситуацію на Донбасі, а про напруження на кордоні з РФ, Кримом, Білоруссю. Але зараз Зеленський вже не буде наївно говорити про план досягнути миру з Путіним, як минулого разу», — прокоментував Олександр Данилюк.

На думку Клімкіна, вести розмови лише з Макроном або канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель – не краща стратегія. «Існує G7, там і Макрон, і Меркель, і Байден. Давайте діяти спільно. Це може спрацювати, особливо в сьогоднішній загрозливій ситуації», - вважає ексміністр закордонних справ.

«Розмова Путіна з Меркель знову відбулася без України. Розмова між двома лідерами вже в черговий раз про Україну і без України», - додав Рябошапка.

Співзасновники Центру закликали інтенсифікувати контакти та не ухвалювати жодних пропозицій без консультації з усіма міжнародними партнерами та народом України.