Державне управління
Відео
16 вересня 2021

Україні потрібно еволюціонувати від сировинного виробництва до продуктів з доданою вартістю

Україні потрібно експортувати продукти з доданою вартістю в ЄС.

Про це заявив у прямому ефірі телеканалу Live співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін.

«У торговельній частині угоди з ЄС є велика проблема – сільське господарство та квоти на експорт сировинної продукції. Перегляд цих квот займе певний час, а нам потрібно піднімати економіку. Саме тому нам потрібно шукати нові виходи, і ним може стати збільшення експорту в ЄС продуктів із доданою вартістю», – каже Клімкін. 

Сировинна економіка буде завжди менш ефективною, ніж економіка, заснована на переробці і виробництві готових товарів.

«Нам треба заробляти гроші на прости речах. Ми можемо заробити на продажу українських джемів, печива, того ж медовичка. От наприклад, польський медовичок стоїть у кожному супермаркеті у Німеччині. Є там український медовичок? Немає. Тому ми, українці, будемо чудиками, якщо не почнемо експортувати продукти з доданою вартістю, – у цьому сенс зони вільної торгівлі, а не у продажу сировини», – наголосив Павло Клімкін. 

Клімкін додав, що у 2003 році ніхто не вірив у експорт українського меду в ЄС. Та зараз наші потужності можуть «позаливати європейські країни медом, проте вони й свій виробляють». Реальність така, що нам потрібні стимули для вітчизняної переробної промисловості та виробництва продуктів харчування.