Державне управління
15 грудня 2021

Україні треба зіграти із Заходом в джаз: мелодія одна, але кожен грає по-своему

Сьогодні президент Володимир Зеленський уперше зустрінеться з новим канцлером Німеччини Олафом Шольцем, а також з президентом Франції Еммануелем Макроном перед самітом «Східного партнерства». Це шанс для України напрацювати спільну стратегію. 

Таку думку висловив співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Павло Клімкін у прямому ефірі на «Україна 24». На його думку, нам важливо зараз бути в контексті всіх перемовин навколо нашої долі, адже попри те, що ми контактуємо з нашими партнерами, ми не в процесі. 

«Важливо, щоб Зеленський зустрівся одночасно з Макроном і з Олафом та щоб у них була спільна стратегія. А потім вони вже думали, як натягнути цю стратегію на голову Путіна. Такі зустрічі – прекрасний майданчик, щоб просто поговорити за чашкою кави, що робити далі. Зеленському важливо завтра ввести Олафа в наш порядок денний і продавити наше бачення щодо Донбасу тощо. Нам потрібно грати із Заходом, як в джазі: мелодія спільна, але кожен інструмент грає по-своєму», – каже Клімкін. 

Це важливо у контексті двосторонніх перемовин Путіна та Байдена, де немає навіть Європи. Тому завтра – шанс заручитися підтримкою Франції та Німеччини і спільно давити свою позицію. Звісно, США нас не кинуть – про що б там не домовились Путін та Байден, ми будемо важливими для американців завжди. Але деякі процеси можуть поставити на паузу: розміщення американських підрозділів, стратегічних об'єктів Альянсу, обмін чутливими стратегічними даними. Я би дуже не хотів, щоб Путін і Байден домовились про щось і по нашому напряму всі співпраці зупинились. Для нас це погано, оскільки це втрачений час і можливості.

Путін буде шантажувати, говорити з Байденом, але тримати свої війська на кордоні з нами, які не робитимуть бліцкриг, але на провокації вони готові. І у цей момент на нашому боці повинні бути наші спільні партнери.