Безпека
Заяви
21 грудня 2021

Втрачений рік: ОАСК зупинив конкурс з обрання голови САП

Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК) ухвалив рішення, яким може бути зупинено конкурс з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Зокрема, ОАСК дійшов висновку про нібито відсутність повноважень у Конкурсної комісії з обрання керівника САП і протиправність прийняття нею Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП. Про таку позицію ОАСК було відомо достатньо давно, про що стверджували в тому числі представники громадськості.

Цим рішенням вчергове завдано нищівного удару по репутації України як надійного партнера, що відповідає за свої обіцянки. Особливе занепокоєння викликає той факт, що довіра до нашої держави знищується під час можливого наступу російських військ на Україну, коли нам як ніколи потрібно формувати коаліцію на захист своєї держави.

Нагадаємо, що після зустрічі з президентом США Джозефом Байденом президент Зеленський взяв на себе відповідальність за незалежний і аполітичний процес відбору очільника САП. Наразі виникла нова загроза для конкурсу – рішення вищезгаданого суду. Тому задля збереження довіри з боку нашого ключового геополітичного партнера потрібно негайно ліквідувати ОАСК і довести конкурс до кінця. Це і стане свідченням відповідальності президентської команди перед суспільством та західними партнерами, своєрідним мірилом довіри чи її відсутності. 

Тому наразі ми вимагаємо негайно ліквідувати ОАСК, проголосувавши монобільшістю за потрібний законопроект, а також вжити заходів щодо притягнення судді, що ухвалив відповідне рішення, до кримінальної відповідальності.