Справедливість
Заяви
22 березня 2021

Заява щодо обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Питання обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури продовжує залишатися предметом уваги Центру національної стійкості та розвитку.

Декілька днів тому офіційно оприлюднено список кандидатів на посаду головного антикорупційного прокурора, які пройшли другий етап відбору та отримали допуск до фінальної стадії конкурсу – співбесіди.

Як ми і попереджали, сформована з порушенням чинного законодавства конкурсна комісія з відбору керівника САП використовується лише як ширма для протягування на одну з ключових посад у сфері боротьби з корупцією так званої «компромісної фігури».

Ім’я компромісної фігури кулуарно обговорювалося і було відомо ще до початку «конкурсу». Оскільки влада продовжує наполягати на реалізації цього сценарію, настав час назвати ім’я кандидата від влади, якого вже «обрали» керівником САП. Це – народний депутат від партії «Слуга народу» Андрій Костін.

Влада вже сьогодні користується послугами генерального прокурора, голови служби безпеки, керівника ДБР. Може хоча б антикорупційна прокуратура працюватиме на всіх українців, а не лише на владу?

Вкотре наголошуємо – призначення на посаду керівника САП компромісного, а не найкращого – тобто справді незалежного та професійного кандидата (а такі люди є в переліку допущених до співбесіди кандидатів) – це не боротьба з корупцією, а захоплення державних інституцій однією політичною силою.

Компроміс в обранні нібито незалежного головного антикорупційного прокурора неминуче переросте у компроміси в боротьбі з топ-корупцією.