Справедливість
Заяви
March 24, 2021

Справи проти Медведчука та Козака — імітація чи саботаж?

Пройшов місяць після запровадження санкцій РНБО проти громадян України Козака та Медведчука. Підстава – фінансування тероризму.

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова була присутня на засіданні РНБО і голосувала за відповідне рішення. А відтак, мала би зареєструвати відповідне провадження в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР). Нагадаємо, що оскільки згадані персони є народними депутатами, справу проти них може відкрити тільки Генеральний прокурор. Це – її прямий обов’язок. Якщо ти говориш про запровадження санкцій, то відкривай провадження.

Щоб ні у кого не виникало бажання спустити справу «на гальмах», Центр національної стійкості і розвитку ще 1 березня 2019 року звернувся до Офісу Генерального прокурора з проханням повідомити інформацію про відкриття кримінального провадження Генеральним прокурором  щодо народних депутатів Козака і Медведчука за вчинення дій, визначених Законом України «Про санкції» (в тому числі за фінансування тероризму).

Відповідь, що надійшла, здивувала - внесено до ЄРДР, ч. 1 ст. 438 КК України «Порушення законів та звичаїв війни». Не втрачаючи оптимізму отримати правдиву відповідь і переконатися в тому, що Генеральний прокурор відповідально ставиться до своїх обов’язків, Центр повторно звернувся із тим самим питанням, але вже чітко зазначив статтю, що повинна бути кваліфікована - 258-5 КК України (фінансування тероризму), тим самим підказуючи правильну кваліфікацію Офісу Генерального прокурора.

Отримавши вдруге аналогічну за змістом відповідь, яка ніяким чином не відповідала на ті питання, які ми поставили у інформаційних запитах, ми бачимо, що питання не в складнощах кваліфікації для Генерального прокурора, а зовсім в іншому.

Довести звинувачення проти Медведчука та Козака за статтею ч. 1 ст. 438 КК України «Порушення законів та звичаїв війни» буде вкрай складно.

Звідси логічне запитання: що відбувається? Це чергова імітація з боку влади? Така сама, як і у проведенні судової реформи, боротьбі з олігархами і багато у чому іншому? Чи відвертий саботаж та надання можливостей людям, які працюють на країну-агресора, вийти сухими з води?

У будь-якому випадку бездіяльність з боку Генпрокурора – це злочин, за який вона буде відповідати. Звертаємо увагу президента на те, що описана ситуація дискредитує його заяви щодо безкомпромісної боротьби з ворогами України.