Справедливість
Новини
June 2, 2021

Що є головним в реформі судів і правоохоронної системи?

Як завершити, не розпочавши, і що таке ефективна судова система для Президента Зеленського? Адже досі ми не побачили обіцяну ним Стратегію розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки,  розробкою якої займається Комісія з питань правової реформи при Президенті України.

Що головне для нас в реформі судів і правоохоронної системи? Це єдині прозорі правила та закони для всіх, без винятку. 

Судова реформа – серед найскладніших викликів, але протягом трьох років ми повністю її завершимо і створимо прозору, ефективну судову систему в Україні», – сказав Президент
В. Зеленський.

Тому ми розробили і відкрито пропонуємо владі – Президентові, Парламенту та Урядові реформу системи правосуддя, побудовану за європейськими стандартами, для якої головним є людина та її безпека. 

Наше бачення реформи системи правосуддя надано усім ключовим стейкхолдерам від влади, її Концепція розміщена нижче. Це чіткі, зрозумілі і послідовні кроки, реалізація яких потребує лише політичної волі.

Справедливе судочинство було і залишається ключовим запитом українського суспільства та бізнесу.  Саме зараз, коли Президент України має монобільшість у Парламенті, неабияку підтримку громадян, у нього є реальна можливість шляхом впровадження цієї реформи наблизити кожного українця до справедливості, а Україну до держави, де діє закон і він один для всіх. 

Ми, співзасновники Центру,  закликаємо владу до дій, а не до імітації.

Related Projects
Справедливість
Аналітика
Projects

Справедливість та безпека. Концепція реформування системи правосуддя

Україна витрачає на судову систему непомірні кошти. У порівнянні з країнами ЄС Україна платить більше. Українці вже тривалий час віддають судовій владі все необхідне і платять високу ціну, аби вона справді була незалежною та відповідальною. Однак посилені гарантії незалежності, високі зарплати та пенсії, нове процесуальне законодавство не стало запорукою ефективного правосуддя.