Безпека
December 1, 2021

Данилюк: «Боротьба з олігархами – це не сафарі»

Курс влади на боротьбу з олігархами та конкретні дії, які відбуваються зараз, не принесуть результатів – це більше історія про підвищення рейтингу для президента. 

У реальному житті виявилось, що у нас не боротьба з олігархами у країні, а сафарі. Президент Зеленський – це людина, котра вийшла проти звірів зі зброєю, яку ніколи не використовувала. Тобто у влади немає ресурсів на цю боротьбу. Про це співзасновник Центру Олександр Данилюк говорив під час презентації Chatham House у Центрі економічної стратегії. 

Ми у Центрі національної стійкості та розвитку першими провели захід, де обговорили питання деолігархізації й першими розробили Дорожню
карту. І ще тоді визначили, що це не повинно бути способом боротьби з конкретними особистостями, оскільки буде безперспективним. Несистемні, непередбачувані дії влади генерують додатковий опір олігархів та негативно впливають на інвестиційний клімат України.

Що і треба було довести, оскільки санкціі РНБО, списки з помилками – це не та боротьба з оліграхами, яка дасть результат. Треба розуміти, яка візія цієї боротьби, та мати людей, які на це здатні. А у нас у політиці у кожного є олігарх, інтереси якого він захищає.

Але все починалось достатньо ефективно, наприклад, коли ми почали націоналізацію ПриватБанку. 

Ця боротьба з олігархами без наявних на це ресурсів дискредитує владу та країну на міжнародній арені.