Справедливість
Новини
December 9, 2021

Данилюк: Влада демонструє імпотенцію у боротьбі з корупцією

У чинної влади немає політичної волі боротись з корупцією. Яскравий приклад цьому те, що близько року провладна фракція не вносить в порядок денний парламенту антикорупційну стратегію. Нещодавно таку стратегію вперше в історії ухвалили в США, і розробили менш ніж за 6 місяців. Цей документ підходить до боротьби з корупцією для всього світу. 

Про відсутність зрушень у процесі боротьби з корупцією чинної влади співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Олександр Данилюк говорив під час брифінгу «Боротьба з корупцією: ще рік без результатів».     

«Влада ще у листопаді минулого року прийняла за основу проект Закону "Про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки" і  протягом року не знайшла  політичної волі на його прийняття. Цей закон визначає стратегічні напрями і дає конкретні інструменти в боротьбі з корупцією. Представники влади зацікавлені в цьому, а свою імпотенцію у боротьбі з корупцією пояснюють “підвищеним рівнем корупції у ДНК українців”, та насправді корупція в ДНК влади. На жаль, поки у нас не буде реального бажання і фактично плану справжньої боротьби з корупцією, не буде ні реформ, ні добробуту в країні», - наголошує Олександр Данилюк. 

Якби ми вчасно ухвалили таку стратегію, то показали б усьому світу приклад і готовність виконувати свої зобов'язання перед міжнародними партнерами. Антикорупційна стратегія - це запорука нашої національної безпеки та довіри до нас міжнародних партнерів.