Справедливість
January 19, 2022

Рябошапка: «Справа Порошенка – це поминки нашої системи правосуддя»

Судовий процес проти п’ятого президента Петра Порошенка показав усі наслідки відсутності судової реформи і правосуддя у нашій країні. Таку думку висловив співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Руслан Рябошапка в ефірі програми «Дійові особи» на «5 каналі».

«Те, що відбувається, – це поминки нашої системи правосуддя, і це ще раз загострює проблему відсутності суду і відсутності правосуддя у нашій країні. На жаль, жодному з президентів, які були у нашій незалежній Україні, не вдалося реформувати суд, і я думаю, що це буде завданням номер один, пріоритетом номер один для наступної влади», наголосив Руслан Рябошапка. 

Показовим у цій справі є те, що від неї відмежовується чинний Генпрокурор Ірина Венедіктова, оскільки, на думку Рябошапки, спрацьовує інстинкт самозбереження. Тим не менше сам процес показує контрольованість системи у ручному режимі.

«Дуже зручно мати суддів, слідчих і прокурорів своїми рабами, яким ти даси вказівку – і ці раби підуть безвольно у суд і будуть там мичати, грубо кажучи, і зачитувати з документа ці повідомлення про підозру. Але рано чи пізно це закінчиться проблемами для самої ж влади. Не виключено, що ці ж самі прокурори, які були в суді над Порошенком, Медведчуком, Гео Леросом чи ще над кимось, потім будуть зачитувати повідомлення про підозру представникам цієї влади», – відзначив Рябошапка. 

Відсутність реформи судів спричиняє відтік інвестицій і тиск на бізнес, який банально не може себе захистити, водночас і через те, що немає суду. Наприклад, Рада бізнес-омбудсмена минулого року отримала рекордну кількість звернень від бізнесу, зокрема на податкову, на прокуратуру, на правоохоронні органи, на суди.