Безпека
February 8, 2022

Рябошапка: «Нам потрібен план «Б» для Донбасу» (відео)

Україні треба ефективніше використовувати власні дипломатичні можливості і нарешті напрацювати план деокупації Донбасу на противагу Мінським домовленостям. 

Таку думку співзасновник Центру національної стійкості та розвитку Руслан Рябошапка висловив в ефірі телеканалу «Україна 24».

«Єдина стратегія – це Мінські угоди, але ми бачимо, що їхній час уже минув, вони не можуть бути реалізовані. Ні президент, ані парламент не будуть сприяти імплементуванню Мінських угод. Нам потрібно, як говорив президент, запропонувати план «Б». І цей план «Б» можливий, він є – це може бути введення миротворчого контингенту чи міжнародної адміністрації на окупованих територіях у Донбасі, але ми повинні змінювати цей нарратив від Мінських угод і пропонувати щось нове. Зараз саме той час, коли це нове потрібно пропонувати», – підсумував Рябошапка. 

На підтвердження прогалин у міжнародній політиці влади Рябошапка наводить приклад перших взаємодій Зеленського та Макрона, яким тоді український президент не скористався. 

«Я пам'ятаю, як у 2019 році, коли президент Франції Емануель Макрон запросив тоді ще кандидата у президенти Зеленського між першим і другим туром виборів, – наскільки велика симпатія була у Макрона до кандидата у президенти Зеленського, це були півтори години дуже теплої і дуже дружньої розмови», – згадує Рябошапка. 

Втім, Зеленський тоді не скористався можливістю налагодити торговельні зв'язки, і, за словами Руслана Рябошапки, зараз про це говорять цифри – товарообіг України з Францією вчетверо менший, ніж в України з РФ. Влада замість того, щоб покращувати становище шляхом дипломатії, садить послом України у Франції людину, яка відома тільки тим, що є другом Єрмака.