Павло Клімкін

Міністр закордонних справ Україні (2014 - 2019), надзвичайний і повноважний посол України в Німеччині

Народився 25 грудня 1967 року. Навчався в Київській фізико-математичній школі №145. Вищу освіту отримав  у  Московському фізико-технічному інституті за спеціальністю «фізика та прикладна математика» на факультеті аерофізики та космічних дослыджень. Як науковець працював в Інституті електрозварювання ім. Патона, але невдовзі перейшов на дипломатичну службу.

У МЗС займався проблемами роззброєння та контролю над роззброєнням, ядерної та енергетичної безпеки, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та проблематикою змін клімату. З 1997 по 2000  працював у посольстві України в Німеччині, у 2007 у Великобританії. 

З 2008 року очолював Департамент Європейського союзу в МЗС, у 2010 році призначений заступником міністра та відповідав за відносини з ЄС та США. У 2012 році став послом України в Німеччині, а 2014 року – Міністром закордонних справ України.

Очолював делегаціюУкраїни на переговорах про Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, парафував документ від імені України. Координував процес надання Україні безвізового режиму.

Очолюючи міністерство в умовах війни з РФ, працював над створенням міжнародної коаліції підтримки України та отримання військової допомоги, посиленням взаємодії з ЄС та НАТО.

Провів реформу МЗС, запровадивши європейські стандарти замість старої пострадянської системи. Просував позиціонування України як впливової європейської країни з глобальними амбіціями та регіонального лідера.