Руслан Рябошапка

Генеральний прокурор України (2019-2020) 

Народився 14 жовтня 1976 року. 

Заслужений юрист України.

Ще під час навчання почав працювати у Міністерстві юстиції, де серед іншого брав участь у розробці нового Кримінального кодексу, законодавства про відмивання брудних коштів. Очолював Центр правової реформи і законопроєктних робіт при Мінюсті та новостворене Бюро з питань антикорупційної політики при Кабміні. Керував аналізом антикорупційної політики в Transparency International Україна.

У 2014 році призначений заступником міністра юстиції. Консультував ООН та ОЕСР з питань антикорупційної реформи. У 2016-2017 роках був членом Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яке залишив через незгоду з політичним тиском з боку Адміністрації президента П.Порошенка.

2019 року призначений заступником голови Адміністрації Президента, головою Національної ради з питань антикорупційної політики. Невдовзі очолив Генеральну прокуратуру, де активізував розслідування по справах Привату і виведенню коштів вкладників банків у офшори, збір доказів для міжнародних судів по злочинах РФ в Україні, нападах на проукраїнських активістів.

Ініціював приєднання України до групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO). Є одним із ініціаторів створення НАЗК та автором сучасного антикорупційного законодавства (закони про запобігання корупції, НАБУ, відкритість реєстрів, відкриття кінцевих бенефіціарів тощо). Розпочав очищення прокуратури від недоброчесних прокурорів.